Ateliér

Ateliér

 

Ateliér Plzeň-sever

Portréty fotím nejčastěji v ateliéru, který umožňuje v kteroukoliv denní (nebo noční :-) dobu nastavit požadované osvětlení a využít bohaté technické vybavení. Focení probíhá po předchozí domluvě, kde se dohodne vizuální styl fotografií, délka fotografování, požadované výstupy (elektronicky v různých formátech a velikostech, výtisky na fotopapíru na profesionální tiskárně do velikosti A3+). To ovšem neznamená, že je vše striktně dáno předem, naopak, vítám aktivní účast, spolupráci a nápady během fotografování. Snažím se, aby bylo každé focení zajímavé pro obě strany.

Kromě ateliérové fotografie se věnuji také fotografování portrétů v exteriérech stejně jako v zajímavých interiérech. Část ateliéru pak cestuje se mnou a může být zcela nezávislá na zdrojích elektřiny. I pro tento druh focení lze dohodnout předem služby vizážistky.

 

Vizážistka

Při fotografování portrétů často využívám služeb vizážistky, které každému zájemci o fotoportrét vřele doporučuji. Ať už se jedná o eliminaci nežádoucích odlesků pleti nebo tvůrčí hairstyling či make-up, zásah vizážistky vždy viditelně zlepší výsledek.

 

Fotografování na film

Přes jednoznačnou dominanci digitální techniky a z ní jednoznačně plynoucích výhod je dobré jednou za čas zpomalit a připomenout si doby, kdy se fotilo na filmový materiál. Na film fotím jak v exteriéru, tak v interiéru a ateliéru, kde záměrně využívám denní světlo nebo světlo z trvalých zdrojů. K filmu přeci patří poněkud syrovější vzhled fotografií a tento druh svícení, v kombinaci s adekvátním stylem a vizáží, si s filmem velmi dobře rozumí.

Please publish modules in offcanvas position.